İletişim +90 312 457 52 06

Sipariş Yöntemleri Nelerdir?

Kredi kartınızı kullanarak
Havale ile
+90 312 457 52 06 nolu telefon ile irtibata geçebilirsiniz.

Türk Dil Kurumu / e-magaza’ya Üye Olmak Zorunda mıyım?

e-mağaza'da dolaşmak için üye olmak zorunda değilsiniz. Fakat e-mağaza'da alışveriş yapabilmeniz için üye olmanız gerekiyor.
Türk Dil Kurumu, e-magaza'ya üye olmanızın hiçbir yükümlülüğü yoktur. Üye olmak için e-magaza'daki ekranın sol tarafında bulunan "KULLANICI PANELİ" kısmındaki "Üye Ol" kısmına girerek, e-posta adresi, Ad, Soyad, şifre ve ekranın en altında size verdiğimiz güvenlik kodu girişini yapmanız yeterlidir. Üyelik formundaki diğer bilgileri doldurmanız, e-magaza'da sizelere daha iyi hizmet verebilmemiz için gereklidir.
Üyelikten ayrılma: e-magaza üyeliğinden ayrılmak için, ayrılma talebinizi belirtir e-posta (e-magaza@tdk.gov.tr) göndermeniz yeterlidir. Bu durum tekrar üye olmanıza engel değildir.
e-magaza'mızdaki Üyelik Bilgilerinin Güvenliği: TDK e-magaza'mıza üye olurken verdiğiniz bilgiler, istatiksel amaçlı ve aynı zamanda sizelere daha iyi hizmet verebilmek için, sadece yetkili kişiler tarafından görülmektedir. Bu bilgilerin üçüncü şahıslara verilmeyeceği Türk Dil Kurumu / e-magaza tarafından taahhüt edilir.
Sepetiniz :
Alışveriş sepeti, e-magaza'da dolaşırken, beğendiğiniz, almayı düşündüğünüz ürünleri listeleyebilmeniz için oluşturulmuştur. Beğendiğiniz ürünün altında bulunan sepete at fonksiyonuna tıklayarak, alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Bir ürünü sepetinize eklediğinizde, sağ tarafta bulunan boş alışveriş sepetinin dolduğunu görebileceksiniz. Sepetinizi, sağ tarafta bulunan sepet fonksiyonun altında verilen listeden izleyebilirsiniz. Sepetinizle ilgili daha detaylı bilgiyi sepetiniz tuşuna tıklayarak edinebilirsiniz.
Istediğiniz ürünleri sepetinizde listelemek için üye girişi yapmanız gerekmemektedir, fakat üye bilgilerinizle e-magaza'yı kullandığınızda sepetinizin durumunu daha sonra izleyebilmeniz mümkündür. Bu nedenle, sepet fonksiyonunu kullanacagınız zaman kendinizi tanıtmanızı öneriyoruz. Sepeti Satın Alma: Sepet detayına ulaştığınız pencerede, sepetinizde bulunan ürünlerin listesini, adet ve fiyat bilgilerini görebileceksiniz. Bu ekranda satın almak istediğiniz ürünlerin adet bilgilerini güncelleyebilir veya istemediğiniz bir ürünü iptal edebilirsiniz. Alışveriş listenizin son şeklini oluşturduktan sonra, alışverişe devam etmek istiyorsanız dilediğiniz ödeme şeklini seçerek, "sepeti satın al" tuşuna tıklayarak, alışverişe başlayabilirsiniz.
Fatura ve teslimat bilgilerinin eksiksiz doldurulması ürününüzün doğru ve zamanında teslim edilebilmesi için önemlidir.
Hediye Gönderme :
Dünyanın herhangi bir yerinden, dünyanın herhangi bir yerinde yaşayan sevdiklerinize e-mağaza'mızdan hediyeler gönderebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yalnızca fatura ve teslimat adreslerini ayrı ayrı belirtmenizdir. Satın almış olduğunuz hediye teslim edilmesini istediğiniz adrese kargoyla, faturanız adresinize postayla gönderilecektir. Hediyenin içine yazılmasını istediğiniz özel notları veya gönderilmesini istediğiniz tarih gibi bilgileri siparişi hazırlayan kişiye özel not olarak yazabilir, evinizden veya ofisinizden ayrılmadan sevdiklerinize hoş sürprizler hazırlayabilirsiniz.
Şifremi Unuttum :
Yeni şifrenizi alabilmek için ekranın sol tarafında yer alan kullanıcı panelinde şifremi unuttum bağlantısına tıklamanız gerekmektedir. Açılan ekranda ilgili alana üye olurken verdiğiniz e-posta adresinizi verdikten kısa bir süre sonra yeni şifreniz e-posta'nıza gönderilecektir. Yeni şifrenizin etkin olması için sisteme bir kere giriş yapmanız gerekmektedir. Sistem tarafindan otomatik atanan bu şifreyi şifre değiştirme bağlantısında gerekli işlemleri yaparak değiştirebilirsiniz.

Niçin üye olmalıyım?

Kendinizi tanıtarak yaptığınız alışverişlerde, üye bilgilerinizi tekrar girmek zorunda kalmayacaksınız.
Üye girişinizi yaparak oluşturduğunuz alışveriş sepetinizi diğer girişlerinizde de görebileceksiniz.
e-mağaza'da düzenlediğimiz kampanyalardan, avantajlı ürünlerden ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Türk Dil Kurumu e-magaza’ya üyelik ücretli mi?

Hayır, e-mağaza'da üyelik ücretsizdir.

Nasıl alışveriş yapacağım?

İstediğiniz ürünleri sepetinizde listeledikten sonra sepeti satın almak için tıklayarak, kendinize uygun alışveriş seçeneğini seçiniz. Daha sonra ekranınıza gelen gerekli bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra siparişiniz en kısa zamanda elinize ulaşacaktır.

Alışveriş sepeti nedir, nasıl kullanılır?

Mağazamızdaki alışveriş sepetinin herhangi bir süper markette bulunan alışveriş sepetinden hiçbir farkı yoktur. Almak istediğiniz ürünleri burada saklayabilir, satın almadan önce dilediğinizi bırakabilir, yeni ürünler ekleyebilirsiniz. Türk Dil Kurumu e-magaza’da alışveriş sepetinin geleneksel alışveriş sepetlerinden tek farkı, sepetiniz asla dolmaz, sınırsız alışveriş yapabilirsiniz.

Alışverişimin güvenli olduğundan nasıl emin olabilirim?

Mağazamızda 128 bit SSL şifreleme sistemi ile bilgileriniz bankaya iletilir, ve firma çalışanlarımız tarafından bile görülemez, saklanamaz. SSL şifreleme sisteminin uygulandığı pencerelerde ekranın en alt satırında anahtar ya da kilit simgelerini görebilirsiniz. Bu simgeyi ve yukarıdaki menu satırında bulunan “http://” yerine “https://” yazdığını gördüğünüzde güvenli bir alanda olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Verdiğim siparişlerin doğru bir şekilde ulaştığını nasıl bilebilirim?

Siparişinizin son aşamasında, verdiğiniz siparişlerde hata olmadığından emin olmak için onay ekranı açılacaktır. Son kontrollerinizi bu ekranda yapabilirsiniz, bu aşamada siparişinizin doğruluğundan emin olduğunuz takdirde, her hangi bir sorun yaşamazsınız. Ayrıca, siparişiniz elimize ulaştıktan sonra gönderdiğimiz onay e-postası yolu ile de kontrolünüzü yapabilirsiniz. Gerekirse, siparişiniz işleme girmeden önce bizimle iletişime geçerek düzeltme yapabilirsiniz.

Siparişimin hangi aşamada olduğunu nereden bilebilirim?

Size göndermiş olduğumuz onay e-postası içinde vereceğimiz sipariş numarasını Mağazamızın sağ tarafında görmüş olduğunuz “siparişleriniz” kısmında bulunan sipariş numarasının üzerine tıklayarak siparişinizin hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı ile nasıl alışveriş yapacağım, güvenli midir?

Sepeti satın almaya karar verdiğinizde kredi kartı ile ödeme seçeneğini seçerek, açılan yeni ekranda istenilen bilgileri doldurmanız yeterlidir. Kredi kartı bilgileriniz SSL şifreleme sistemi ile güvence altına alınmıştır, kart bilgileriniz, firma çalışanları tarafından kesinlikle görülememektedir ve Kart bilgilerinizin kayıtları hiçbir şekilde tutulamaz.

Türk Dil Kurumu e-magaza’da alışveriş yapmak için mutlaka kredi kartı kullanmalı mıyım?

Hayır, Kredi kartınızı kullanmak istemiyorsanız havale ödeme seçeneğini işaretleyerek alışveriş yapabilirsiniz. Türk Dil Kurumu / e-magaza’da, kredi kartı bir zorunluluk değildir.

Türk Dil Kurumu e-magaza'da Ödeme Şekli'ni Havale Yöntemi olarak seçtiyseniz, açıklama kısmına "E-MAĞAZA" yazarak aşağıdaki hesap numaralarına gönderim yapabilirsiniz.

Yurt içi (TL) Hesap: Ziraat Bankası Kamu Kurumsal Şubesi - IBAN: TR89 0001 0017 4506 3573 0350 39

Siparişimin ne zaman elime ulaşacağını nasıl bilebilirim?

Türk Dil Kurumu e-magaza’da, istediğiniz ürünlerin teslimat süresi hakkında bilgi açılan detay penceresinde verilmiştir. Sipariş vermiş olduğunuz bir üründe stok sorunuyla karşı karşıya geldiğimiz takdirde, durum tarafınıza bildirilecektir ve en kolay çözüm yolu bulunacaktır.

Ürünüm Yanlış veya eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

Siparişlerinizi mutlaka kargo şirketinin kuryesi yanınızdayken açıp kontrol ediniz. Herhangi bir sorun varsa kuryeye tutanak tutturunuz. Tutulan tutanak hakkında e-magaza@tdk.gov.tr adresine veya +90 312 457 52 06 numaralı telefona bilgi vererek sizinle iletişime geçilmesini bekleyiniz.
Kapıda tutanak tutulmadığı takdirde, hata müşterinin olarak kabul edilecektir. Bu nedenle, kurye kapıdayken paketi açınız.

Siparişim elime ulaşmadığı zaman ne yapmalıyım?

Siparişiniz 1 hafta içinde elinize ulaşmadığında hemen bizimle iletişime geçiniz. Siparişinizin gönderildiği kargo şirketine paketin takibi yaptırılarak, tarafınıza bilgi verilecektir.

Ne kadar kargo ücreti ödeyeceğim ?

Kargo ücreti, verilen siparişlerin toplam ağırlığına ve siparişin gönderileceği adrese göre otomatik olarak hesaplanır. Aışsveriş listenizin son şeklini oluşturduktan sonra ödeme ekranında sistem kargo ücretinin ne kadar oldugunu gösterecektir.

Yurt dışından sipariş verebilir miyim?

e-magaza'mız, anlaşmalı olduğu kargo şirketiyle yurt dışına da en ucuz ve en hızlı teslimatı yapabilmektedir. Yurt dışından verilen siparişleri gönderebilmemiz için adres ve telefon bilgilerinizin eksiksiz ve doğru olarak verilmesi gerekmektedir. Yurt dışından verilen siparişlerde kargo ücreti bulunduğunuz ülkeye göre hesaplanır ve alışveriş sırasında kargo bedeli ödeme ekranda görünecektir.