Yazarlar

Sıkça Sorulan Sorular

Niçin üye olmalıyım?

Kendinizi tanıtarak yaptığınız alışverişlerde, üye bilgilerinizi tekrar girmek zorunda kalmayacaksınız.
Üye girişinizi yaparak oluşturduğunuz alışveriş sepetinizi diğer girişlerinizde de görebileceksiniz.
e-mağaza'da düzenlediğimiz kampanyalardan, avantajlı ürünlerden ve yeniliklerden haberdar olabilirsiniz.

Türk Dil Kurumu e-magaza’ya üyelik ücretli mi?

Hayır, e-mağaza'da üyelik ücretsizdir.

Nasıl alışveriş yapacağım?

İstediğiniz ürünleri sepetinizde listeledikten sonra sepeti satın almak için tıklayarak, kendinize uygun alışveriş seçeneğini seçiniz. Daha sonra ekranınıza gelen gerekli bilgileri eksiksiz doldurduktan sonra siparişiniz en kısa zamanda elinize ulaşacaktır.

Alışveriş sepeti nedir, nasıl kullanılır?

Mağazamızdaki alışveriş sepetinin herhangi bir süper markette bulunan alışveriş sepetinden hiçbir farkı yoktur. Almak istediğiniz ürünleri burada saklayabilir, satın almadan önce dilediğinizi bırakabilir, yeni ürünler ekleyebilirsiniz. Türk Dil Kurumu e-magaza’da alışveriş sepetinin geleneksel alışveriş sepetlerinden tek farkı, sepetiniz asla dolmaz, sınırsız alışveriş yapabilirsiniz.

Alışverişimin güvenli olduğundan nasıl emin olabilirim?

Mağazamızda 128 bit SSL şifreleme sistemi ile bilgileriniz bankaya iletilir, ve firma çalışanlarımız tarafından bile görülemez, saklanamaz. SSL şifreleme sisteminin uygulandığı pencerelerde ekranın en alt satırında anahtar ya da kilit simgelerini görebilirsiniz. Bu simgeyi ve yukarıdaki menu satırında bulunan “http://” yerine “https://” yazdığını gördüğünüzde güvenli bir alanda olduğunuzu anlayabilirsiniz.

Verdiğim siparişlerin doğru bir şekilde ulaştığını nasıl bilebilirim?

Siparişinizin son aşamasında, verdiğiniz siparişlerde hata olmadığından emin olmak için onay ekranı açılacaktır. Son kontrollerinizi bu ekranda yapabilirsiniz, bu aşamada siparişinizin doğruluğundan emin olduğunuz takdirde, her hangi bir sorun yaşamazsınız. Ayrıca, siparişiniz elimize ulaştıktan sonra gönderdiğimiz onay e-postası yolu ile de kontrolünüzü yapabilirsiniz. Gerekirse, siparişiniz işleme girmeden önce bizimle iletişime geçerek düzeltme yapabilirsiniz.

Siparişimin hangi aşamada olduğunu nereden bilebilirim?

Size göndermiş olduğumuz onay e-postası içinde vereceğimiz sipariş numarasını Mağazamızın sağ tarafında görmüş olduğunuz “siparişleriniz” kısmında bulunan sipariş numarasının üzerine tıklayarak siparişinizin hangi aşamada olduğunu öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı ile nasıl alışveriş yapacağım, güvenli midir?

Sepeti satın almaya karar verdiğinizde kredi kartı ile ödeme seçeneğini seçerek, açılan yeni ekranda istenilen bilgileri doldurmanız yeterlidir. Kredi kartı bilgileriniz SSL şifreleme sistemi ile güvence altına alınmıştır, kart bilgileriniz, firma çalışanları tarafından kesinlikle görülememektedir ve Kart bilgilerinizin kayıtları hiçbir şekilde tutulamaz.

Türk Dil Kurumu e-magaza’da alışveriş yapmak için mutlaka kredi kartı kullanmalı mıyım?

Hayır, Kredi kartınızı kullanmak istemiyorsanız havale ödeme seçeneğini işaretleyerek alışveriş yapabilirsiniz. Türk Dil Kurumu e-magaza’da, kredi kartı bir zorunluluk değildir.

Siparişimin ne zaman elime ulaşacağını nasıl bilebilirim?

Türk Dil Kurumu e-magaza’da, istediğiniz ürünlerin teslimat süresi hakkında bilgi açılan detay penceresinde verilmiştir. Sipariş vermiş olduğunuz bir üründe stok sorunuyla karşı karşıya geldiğimiz takdirde, durum tarafınıza bildirilecektir ve en kolay çözüm yolu bulunacaktır.

Siparişim elime ulaşmadığı zaman ne yapmalıyım?

Siparişiniz 1 hafta içinde elinize ulaşmadığında hemen bizimle iletişime geçiniz. Siparişinizin gönderildiği kargo şirketine paketin takibi yaptırılarak, tarafınıza bilgi verilecektir.

Ne kadar kargo ücreti ödeyeceğim ?

Kargo ücreti, verilen siparişlerin toplam ağırlığına ve siparişin gönderileceği adrese göre otomatik olarak hesaplanır. Aışsveriş listenizin son şeklini oluşturduktan sonra ödeme ekranında sistem kargo ücretinin ne kadar oldugunu gösterecektir.